Amatőr Darts Bajnokság

Szombathelyi Happpy Beer Factory Amatőr Darts Bajnokság

A Szombathely Darts Club Sport Egyesület saját rendezésű, 4 fordulós versenysorozattal szeretne lehetőséget biztosítani a nem versenyszerűen játszó, versenyengedéllyel nem rendelkező dartsosoknak, hogy versenykörülmények között megmérethessék magukat egymással. Emellett a versenysorozat remek lehetőség klubunk, és a darts sport népszerűsítésére, és új klubtagok, versenyzők felkutatására is.

A versenysorozat támogatója:

Happpy Beer Factory – Happpy.hu

A versenyek lebonyolítása: csoportmérkőzések, majd egyenes kiesés.
A legjobb 16-ig 501 Szimpla kiszálló, a legjobb 8-tól 501 Dupla kiszálló.
A csoportmérkőzések 2 nyert legre, 3 fős csoportok esetén 3 nyert legre mennek. Az egyenes kiesésben a legjobb 8-ig 3 nyert legre, az elődöntők és a döntő 4 nyert legre megy.

A versenyek helyszíne:

• DOMUS BEVÁSÁRLÓKÖZPONT
  • 9700 Szombathely, Szűrcsapó utca 23. (SPAR felett)
    Bejárat: a SPAR melletti lépcsőn felmenve jobbra az első ajtó.
* A helyszínen vendéglátói szolgáltatás nem megoldott, azonban étel és ital behozatalára, és azok elfogyasztására van lehetőség a versenytértől különálló részlegen. A versenytérbe csak vizet szabad bevinni. Megkérünk mindenkit, hogy a rendre és tisztaságra fokozottan ügyeljen, az étel és ital hulladékot a szemetesekbe kérjük elhelyezni.

Nevezési feltételek:

A versenyen csak igazolt versenyengedéllyel és szabadidőkártyával NEM rendelkező játékosok indulhatnak.
Nem nevezhetnek továbbá, akiknek a 2022-es évben volt igazolt versenyengedélye, vagy szabadidős kártyája.
A versenybizottság a részvételi jogot eldöntheti.

Az előzetes nevezés nem kötelező, azonban javasoljuk a résztvevőknek, hogy az egyes fordulókra a részvételi szándékot jelezzék előre, a Szombathelyi Darts Club SE email címére (info@szdcse.hu) megküldve a fordulót megelőzően. Ezzel előre biztosíthatják nevezésüket. A helyszínen csak korlátozott számú nevezést tudunk fogadni a létszám függvényében.
Maximális nevezési létszám: 48 fő.
Az aktuális nevezési lista IDE KATTINTVA érhető el.

Nevezési díj:

Fordulónként 2000 Ft, amelyet a verseny kezdete előtti regisztrációkor készpénzben kell megfizetni.
A regisztráció a verseny kezdete előtt 1 órával kezdődik, és 45 percig tart (14 órás kezdés esetén 13:00-tól 13:45-ig, tehát a játékosoknak legkésőbb 13:45-re meg kell érkezni a helyszínre.)

Kérünk mindenkit, hogy aki az előnevezése ellenére mégsem tud részt venni a fordulón, jelezze felénk, hogy nagy létszám esetén a felszabaduló helyek átadhatóak legyenek más játékosok számára!

Számolás:

Mérkőzést kizárólag csak tábla melletti írással (jegyzőkönyvezéssel) lehet játszani. Az íráshoz a darts tábla mellett kialakított írótáblán kívül lehet használni mobiltelefonon, táblagépen az erre a célra készült programokat. Klubunk minden fordulóra delegál néhány levezetésért felelős személyt, akik segítenek a számolásban és az írásban, azonban kérjük, hogy aki teheti, vállalja a kijelölt mérkőzések leírását.

Nyeremények:

– Fordulónként a dobogósok éremben és vásárlási utalványban részesülnek.

– Fordulónként a legmagasabb kiszállót és a legtöbb 180-as dobást elérő játékosok érmet kapnak.

– A 4 forduló utáni összesített ranglista alapján az első 3 helyezettet kupával jutalmazzuk, ezen felül pénznyereményben is részesülnek, az alábbiak szerint:

• 1. helyezett: Nettó 30.000 Forint
  • 2. helyezett: Nettó 20.000 Forint
  • 3. helyezett: Nettó 10.000 Forint

– A nyeremények helyszínen történő kifizetésére csak adó- és TAJ kártya felmutatása esetén van lehetőség.

– Amennyiben a fordulónkénti nyeremények valamelyikét 18 év alatti győztes nyerné, a nyeremények törvényes képviselőnek, vagy 18 év feletti kísérőnek adhatóak át.

Az összesített ranglista állásába mind a 4 fordulón szerzett pontok egyaránt beleszámítanak.

A külön nem tárgyalt kérdések, szabályok esetében a Goldfisch Darts Open versenykiírásában leírtak a mérvadóak.

A fordulók időpontjai:

• 05.06 14:00
  • 06.03 14:00
  • 07.15 14:00
  • 09.09 14:00

Az aktuális évi összesített ranglista ITT, a fordulók eredményei külön-külön ITT érhetőek el.