Steel Darts csapatbajnoki fordulót rendeztek a hétvégén

A Szombathelyi Darts Club SE az NB1-ben és NB3-ban volt érdekelt.

Az idei első fordulóban megfiatalított csapatokkal vágtunk neki. Mindkét osztályban olyan versenyzőink játszottak, akik steel szakágban elsőbálozóak voltak ebben a “műfajban”.

Az első osztályban Győrvári Gergő és Somogyi Róbert számított újoncnak, míg a harmadik vonalban Varga Ákos kivételével, a négy csapattagnak (Galambos Bencének, Habda Bálintnak, Merklin Ferencnek Szabó Andrásnak) ez volt az első steel csapatbajnoki megmérettetésük.

Mindkét együttesünk remekül helytállt.

Az első osztályban látszott az év eleji forma és az új összeállítás a csapaton. Nehéz meccseket játszottunk, ráadásul a tavalyi dobogósok egy csoportba kerültek, ami előre vetítette a szoros meccseket.

Fokozatosan lendültek bele játékosaink. Délutánra egész jól működött az új felállás, a két győzelem, három vereség igazán vállalható eredmény. Talán a két győztes meccs kivételével (Dö-Mik és Piliscsabai SE ellen),  mind a három elvesztett meccsben  maradtak pontok. Kiemeljük az egyesületünk egyik legtehetségesebb játékosának Szajkó Rolandnak a formáját Roli végig magabiztos volt, időnként kiemelkedő formát mutatott.

Eredmények NB1 (MDSZ adatbank):

  • SZDCSE – Győri DC 5-9
  • SZDCSE – SMILE DC 7-9
  • SZDCSE – Piliscsabai SE 9-5
  • SZDCSE – Dö-Mik 9-4
  • SZDCSE – Sport DC 6-9

A harmadosztályú csapatunkban igazán jól működött a kémia.

A rutin (Varga Ákos) és a “fiatalság” jól kiegészítette egymást. A 16 éves Habda Bálint, Szabó András aki a SOFT szakágból “ruccant át” kiegyensúlyozottan játszottak, míg Galambos Bence és Merklin Ferenc fontos legeket és pontokat hoztak a csapatnak, amikor rajtuk volt a sor.

Eredmények NB3 (MDSZ adatbank):

  • SZDCSE II. – Újvárosi Dongók 9-4
  • SZDCSE II. – REAC 6-9
  • SZDCSE II. – STORM DC Tata 9-7

Gratulálunk mindkét együttesünknek, méltóképpen képviselték városunkat és egyesületünket!
Hajrá SZDCSE!

Hozzászólás